رویداد فین‌تک از فردا رسما آغاز به کار می کند

رویداد نوآورانه خدمات نوین مالی و پرداخت موسوم به "فین‌تک" از فردا رسما افتتاح می شود.

در این رویداد 54 ساعته که تا جمعه چهاردهم اسفندماه در دانشگاه خاتم ادامه خواهد داشت، 127 نفر از تهران و دیگر شهرهای ایران ثبت نام کرده اند و به ارائه ایده و تولید محصولاتی در حوزه های بورس، بانکداری، پرداخت و پرداخت خرد خواهند پرداخت. از مجموع این افراد، 50 نفر صاحب ایده هستند که با رای هیات داوران و حضار، بین 15 تا 20 ایده پیشنهادی تا چهارشنبه شب انتخاب شده و با تشکیل تیم‌هایی، وارد این مسابقه نفس‌گیر می‌شوند.

در کنار شرکت فناپ و مرکز نوآوری و فناوری این شرکت که برگزارکننده این رویداد هستند، شرکت‌های داتین، داتکس، ‌اتیک، پرداخت الکترونیک پاسارگاد، شناسا، پارسا، آدونیس و نیز مرکز شتابدهی تریگ آپ، کافه آی تی و فاندوران به عنوان حامی حضور دارند.

از طراحی یک رسانه در حوزه بانکی گرفته تا تولید نرم افزارهای مبتنی بر تلفن همراه، طراحی نرم افزارهای خرید و فروش سهام، تولید بازی های آنلاین در بخش خدمات مالی یا حتی ارائه سرویس های جدیدی نظیر NFC و QR کد و ... همگی جزو سبد محصولاتی خواهند بود که شرکت کنندگان، امکان طراحی و تولید آنها را دارند.

مصطفی نقی‌پورفر، عضو هیأت مدیره و مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ امروز در جریان برگزاری یک نشست خبری گفت: این مرکز از سال گذشته، تصمیم گرفت به‌منظور ترویج کارآفرینی، رویدادهای مختلفی را در حوزه های گوناگون برگزار کند و طبعا "فناوری های مالی" یکی از همین حوزه های جذاب است.

او با بیان اینکه این نوآوری در بخش مالی و پرداخت، باعث ارائه خدمات بهتر و با کیفیت‌تر به مشتریان می شود، افزود: رویداد فین‌تک در واقع به مجموعه‌ای از فناوری های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گفته می شود که به بروز خدمات مالی نوآورانه و جدید کمک خواهد کرد.

نقی‌پورفر با اشاره به هدف اصلی از برگزاری چنین رویدادی گفت: نخستین هدف ما آموزش و ترویج فناوری در حوزه مالی و سپس شناسایی تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها در این حوزه است.

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ اضافه کرد: به دلیل استقبال شدید، مجبور شدیم سه بار ظرفیت پذیرش را افزایش دهیم، اگرچه هنوز هم متقاضیانی در صف انتظار هستند اما دیگر امکان پذیرش و ثبت‌نام وجود ندارد.

به گفته وی، این رویداد در واقع از آغاز هفته جاری با برگزاری چهار کارگاه‌ تخصصی و فنی کار خود را شروع کرده، اما افراد شرکت‌کننده در قالب 15 تا 20 تیم از فردا فعالیت اصلی خود را آغاز می کنند. طی این سه روز، چهار کارگاه جدی در حوزه کسب و کاری برگزار و به شرکت کنندگان آموزش داده می شود که چطور می توانند یک کسب و کار موفق برای خود ایجاد کنند.

او همچنین از در اختیار قرار گرفتن لابراتور و ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری به شرکت کنندگان خبر داد و گفت: افراد می توانند با استفاده از این لابراتور در فضایی آزمایشگاهی اما واقعی، محصولات و نرم افزارهای خود را تست کنند. همچنین طی این سه روز، بیش از40 مربی به راهنمایی و کمک آنها می آیند.

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ، سه عامل اصلی را در تصمیمات هیات داوران تاثیرگذار دانست و گفت: میزان نوآورانه بودن ایده، مدل درآمدزایی کسب و کار و فعالیت تیمی افراد، سه عاملی است که می تواند ایده را به یک شرکت نوپا تبدیل کند.

او اظهار امیدواری کرد که در این رویداد سه‌روزه تیم‌های خوبی در زمینه فناوری‌های نوین مالی شکل بگیرند و اثربخشی خود را در آینده نزدیک، روی نظام مالی و پرداخت کشور نشان دهند.

سید سینا قاضی دزفولی، مدیر واحد راهکارهای مشتری‌محور شرکت داتین نیز در تکمیل سخنان نقی‌پورفر گفت: رویداد فین‌تک به تعبیری یک بستر API یا درگاه اتصال نرم‌افزاری است که علاقمندان می‌توانند به واسطه آن، فعالیت‌های مرتبط با نظام مالی و بانکی را انجام دهند.

او تاکید کرد: برای نخستین‌بار است رویدادی در این سطح برگزار می‌شود که تمام عناصر مختلف را نظیر بورس، بانکداری و پرداخت در خود جای داده است.

به گفته وی، لابراتوری برای تست نرم‌افزارهای کربنکینگ، سوئیچ بانکی، سیستم پرداخت بانکی، سیستم امنیتی و ... طراحی شده که قرارگیری در یک فضای واقعی بانکی را به شرکت کنندگان می دهد تا بتوانند محصولات خود را آزمایش کنند.

در مراسم اختتامیه این رویداد که ساعت 15 روز جمعه چهاردهم اسفندماه در دانشگاه خاتم برگزار خواهد شد، سه تیم برتر انتخاب می شوند و به ترتیب جوایزی نقدی معادل 15، 10 و پنج میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • آدرس های صفحه وب و نشانی های پست الکترونیک به طور خودکار به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگراف ها به طور خودکار تجزیه می شوند.
CAPTCHA ی تصویری