مدیرعامل فناپ:

استارت‌آپ‌های فین‌تک به دنبال مقررات‌زایی‌اند

مدیرعامل فناپ در مراسم افتتاحیه رویداد نوآورانه خدمات نوین مالی و پرداخت که در موسسه آموزش عالی خاتم برگزار شد از منحصر به فرد بودن استارت‌آپ‌هایی گفت که از دل این رویداد بیرون خواهند آمد.

شهاب جوانمردی سخنانش را این گونه آغاز کرد و گفت: جمع استارتاپی حاضر در این رویداد در میان دیگر جمعیت‌های استارتاپی، منحصر به فرد است و این ویژگی دو دلیل اصلی دارد؛ نخست اینکه شرکت‌کننده‌ها، حوزه‌ای بسیار جذاب و مهم را برای ورود به بخش استارت‌آپی انتخاب کرده‌اند و دیگر اینکه موضوع ورود استارتاپ به ابزار در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته و همین مساله، اتفاق امروز را منحصر به فرد می‌کند.

جوانمردی در ادامه افزود: در دنیای امروز، خدمات بانکی در حوزه‌های مختلفی تقسیم شده‌اند و استارتاپ‌های گوناگونی هم به عرضه خدمت مشغول هستند و خوشه‌های مختلف استارتاپی شکل گرفته تا خدمات نوین فین‌تک را به مردم ارائه کنند.

او اشاره‌ای هم به این موضوع داشت که در آینده، بانک دیگر یک مکان نیست بلکه یک خدمت است و دو عامل اینترنت و فناوری، نقش بسیار مهمی در تغییر ماهیت پول و خدمات پولی داشته‌اند.

مدیرعامل فناپ معتقد است: ارائه خدمات مالی در دنیا هزینه و کارمزدهای جدی دارد و استارتاپ‌های فین‌تک در تلاش‌اند تا این هزینه‌ها را کاهش دهند.

به گفته وی، ارزشی که استارتاپ‌های فین‌تک خلق می‌کنند، امنیت خاطر بیشتر برای مردم، ‌ارائه هر چه چابک‌تر سرویس‌های جدید و انجام کار مهم تحلیل داده‌ها است.

قسمت بعدی صحبت‌های جوانمردی درباره تفاوت فین‌تک با دیگر استارتاپ‌ها بود و این موضوع را مطرح کرد که هر فعالیتی شامل یک عملیات پرداخت است؛ بنابراین جایگاه حوزه پرداخت جزو لاینفک استارتاپ‌ها است که خودش را به کسب و کارهای جدید تحمیل می‌کند و مدل‌های جدید  پرداخت را هم می‌طلبد.

او گفت: معمولا استارت‌آپ‌های خارج از این حوزه، بیشتر به دنبال مقررات‌زدایی هستند در حالی‌که استارت‌آپ‌های فین‌تک به دنبال مقررات‌زایی‌اند.

مدیرعامل فناپ در پایان گفته‌هایش به روندهای مهم حوزه فین‌تک اشاره کرد و افزود: این روندها شامل تمرکز بر امنیت بیشتر و احراز هویت، اولویت بیشتر بر طراحی برای موبایل، افزایش فروش دیجیتالی، ارائه بیشتر خدمات دیجیتالی و افزایش اهمیت تحلیل مشتری بودند و بانک‌ها و شرکت‌های وابسته به مجموعه صنعت مالی را جزو مهم‌ترین شرکای فین‌تک خواند چرا که کسب‌وکارهای آنها به شدت به یکدیگر وابسته هستند.

خاطرنشان می‌شود، رویداد فین‌تک تا عصر روز جمعه، چهاردهم اسفندماه ادامه خواهد داشت.

افزودن نظر جدید

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • آدرس های صفحه وب و نشانی های پست الکترونیک به طور خودکار به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگراف ها به طور خودکار تجزیه می شوند.
CAPTCHA ی تصویری